Karib (Yakın olan)

0 230

Bu içerik Karib olan Allah hakkında ziyaretçiyi etkileyen ve ziyaretçinin aklında dikkate değer etki bırakan bilgiler içermektedir. Yazıyı dikkatlice incelediğiniz takdirde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Karib ismi ile ilgili çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar. (Bakara Suresi, 186)

Allah’ı gereği gibi tanımayanlar ve Kuran ayetlerinden uzak yaşayanlar, Allah’ın varlığı hakkında çok puslu, gerçekten yetersiz bilgi ve düşüncelere sahiptirler. Bu kimselere sorulduğu zaman “yeri ve gökleri yaratan Allah’tır” derler. Fakat insanı en ince ayrıntısına kadar planlayıp, en güzel surette yaratan Allah’ın göklerde olduğunu ve kendilerinden çok uzakta bulunduğunu zannederler. Halbuki Allah Katından gönderdiği ayetlerle Kendisi’ni kullarına tanıtır. İnsana ne kadar yakın olduğunu Kaf Suresi’nin 16. ayetinde şöyle bildirir:

Andolsun, insanı Biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha yakınız. (Kaf Suresi, 16)

Öyle ki “iki kişi konuşurken üçüncüsü Allah’tır, üç kişi konuşurken dördüncüsü Allah’tır.” Bir insan fısıldasa da Allah onu duyar, yerinden kıpırdasa bile onu görür. Allah kişinin içinden geçen her düşünceyi bilir. O uyurken de, yürürken de, konuşurken de Allah yanındadır. O bütün bunları yaparken Allah’ı yanında göremez, fakat Allah onu görür.

… Öyleyse O’ndan bağışlanma dileyin, sonra O’na tevbe edin. Şüphesiz benim Rabbim, yakın olandır, (duaları) kabul edendir.” (Hud Suresi, 61)
De ki: “Eğer ben sapacak olsam, artık kendi nefsim aleyhine sapmış olurum; eğer hidayeti bulacak olsam, bu da Rabbimin bana vahyetmekte olduğu (Kur’an) sayesindedir. Şüphesiz O, işitendir, yakın olandır.” (Sebe Suresi, 50)

karib

Allah’ın Karib İsmi İle Bağlantılı Geniş Bilgi

Yüce Allah’ın Karib ismi, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca birisidir. İnsanların Güç ve kudret sahibi Allah’ı Karib adı ile tanıması ve tanıması çok önemlidir. Yüce Allah’ın Karib adı ile ilgili bilgi derinliği kazanmak ve ufuk genişliğinizi genişletmek isteğindeyseniz, bu site gerçek anlamda sizin için ideal bir website özelliğini taşımaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Allah’ın Karib adı ile alakalı bilgisini daha çok artırarak imanını daha çok güçlendirmelidir.

Allah’ı samimi bir şekilde anmayan bir kişinin gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Yüce Allah’ı gün be gün içten bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olabilmektedir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Karib ismi hakkında daha fazla bilgi edinmeniz sizi Allah’a daha çok yaklaştıracaktır.

Sonuç olarak; Güç ve kudret sahibi Allah, alemlerin Rabbi olarak her şeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Yüce Allah’ın Karib adı hakkında daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’inİsimleri.COM

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x