Kuantum Fiziği

0 168

Kuran-ı Kerim’in indirildiği çağda, kuantum fiziği ve atomaltı parçacıklar bilinmiyordu. Fakat Kuran-ı Kerim gerek işaret ettiği bilimsel bilgiler, gerekse harf dizilimleri açısından geçmiş ve gelecek tüm bilimleri kapsayan işaretler içermektedir. Bunun bir başka örneği de Kehf Suresi’nin 37 ve 39. ayetlerde görülmekte; evrenimizi oluşturan bu temel parçacıkların isimlerine ve ağırlıklarına işaret eden bir mucize yer almaktadır. (En doğrusunu Allah bilir.)

“Nötron” kelimesini oluşturan harfler (Arapça Nun-Te-Re-Nun harfleri), tüm Kur’an-ı Kerim’de baştan sona sadece iki ayette geçmektedir. Bunlardan birisi18:39 no’lu ayettir ve “nötron kütlesi = 1839 me” olarak ifade edilmektedir.

Görüldüğü üzere, Kehf Suresi’nin 39. ayetinde hem nötron ismine hem de ayet numarasıyla nötronun ağırlığına açıkça işaret edilmektedir. (En doğrusunu Allah bilir.) Diğer binlerce ayette bu harfler yan yana gelmemekte, tam 18:39 numaralı ayette “nötron” kelimesi ortaya çıkmaktadır.

Aynı durum “Proton” için de geçerlidir. Proton kelimesini oluşturan harfler (Arapça Be-Re-Te-Nun harfleri) Kuran’ı Kerimde nötrona oranla daha fazla sayıda geçmektedir. Ancak Kehf Suresi’nin 37. ayetinde, yani 18:37 no’lu ayette, proton kelimesini oluşturan harfler soldan sağa yan yana gelmektedir. Proton’nun kütlesi ise “1836-1837 me arasındadır” ve “1837 me” olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla burada da ayetin numarası 18:37, protonun ağırlığı olan “1837 me”ye işaret etmektedir. (En doğrusunu Allah bilir.)

* Arapça’da “P” harfi yoktur, bu sese denk olarak “Be” harfi kullanılmaktadır.

“Nötron” ve “Proton” kelimeleri Türkçe, İngilizce, Arapça ve farklı dillerde hemen hemen aynı şekilde yazılıp okunmaktadır. Atomları, zerreleri oluşturan bu parçacıklara Kuran’da işaret edilen bir başka ayet ise şöyledir:

… Yerde ve gökte zerre ağırlığınca hiçbir şey Rabbinden uzakta (saklı) kalmaz. Bunun daha küçüğü de, daha büyüğü de yoktur ki, apaçık bir kitapta (kayıtlı) olmasın. (Yunus Suresi, 61)

Kuantum Fiziği Mucizesi Hakkında Okumanız Gereken Genel Bilgi

Güç ve kudret sahibi Allah, bundan ondört asır önce, tüm insanlara yol gösterici bir kitap olan Kuran’ı vahyetmiş ve tüm insanlığı Kuran’a uyarak kurtuluşa ermeye çağırmıştır. Kuran-ı Kerim vahyedildiği andan kıyamet gününe kadar, insanlığın yegane rehberi olan son İlahi kitap olacaktır.

Kuran-ı Kerim vahyedildiği dönemden bu yana her devirde yaşayan her insanın anlayabileceği, kolay ve sade bir dile sahiptir. Kuran-ı Kerim’in, edebi dilinin mükemmelliği, benzeri olmayan üslubu ve içinde barındırdığı üstün hikmet, Kuran-ı Kerim’in Güç ve kudret sahibi Allah’ın sözü olduğunun kesin kanıtlarındandır.

Kuran-ı Kerim’in Güç ve kudret sahibi Allah’ın sözü olduğunu delillendiren çok fazla mucizevi özelliği vardır. Bunlardan biri, ancak 20. ve 21. yy teknolojisiyle eriştiğimiz bazı bilimsel gerçeklerin 1400 yıl önce Kuran’da bildirilmiş olmasıdır.

Elbette ki Kuran-ı Kerim bir bilim kitabı değildir. ANCAK bazı ayet-i kerimelerde, ciddi derecede özlü ve hikmetli bir anlatım tarzı içinde aktarılan bazı bilimsel bulgular, ancak 20. yy teknolojisi ile bulunmuştur. Kuran-ı Kerim’in vahyedildiği dönemde bilimsel olarak saptanması mümkün olmayan bu bilgiler, insanlara Kuran-ı Kerim Güç ve kudret sahibi Allah’ın sözü olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır.

Bu yazı Sn. Adnan OKTAR’ın Kuran Mucizeleri adlı eserinden faydalanarak derlenmiştir.

Okuduğunuz için teşekkürler!

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x