Kum Tepeleri ve Mars Gezegeni

0 153

Kuran’daki “Ahkaf” Suresi, kelime anlamı olarak “kum tepeleri” anlamına gelmektedir. Astronomide Mars denildiğinde akla ilk gelen özelliklerinden birisi, Mars’taki yüksek kum yığınları, yani dev “kum tepeleri”dir. Mars bu yönüyle diğer gezegenlerden farklıdır.

Ahkaf Suresi’nin 23. ayetindeki harf dizilimlerine baktığımızda ise, Arapça Mim, Elif, Ra ve Sin harfleri yan yana gelerek, Mars kelimesini oluşturmaktadır.

Bu harflerin Mars’ın en belirgin özelliklerinden biri olan ve “kum tepeleri” anlamına gelen Ahkaf Suresi’nde yer alması son derece dikkat çekicidir. Üstelik sadece Mars değil, aynı zamanda Mars’ın uydusu olan gökcismi “Deimos” kelimesi de bu surede yan yana geçmektedir. Mars’ın çevresinde dönen “Deimos” isimli gökcismine ait harfler, Ahkaf Suresi’nin 30. ayetinde yan yana gelmektedir. Tüm bunlar zamandan münezzeh Rabbimiz’in Kuran’da tecelli eden sonsuz ilim ve bilgisinin örneklerindendir.

* Arapça’da “Vav” harfi, kelime içerisinde sesli harf olarak okunur.

Kum Tepeleri ve Mars Gezegeni Mucizesi Hakkında Okumanız Gereken Genel Bilgi

Allah, içinde bulunduğumuz yıldan ondört asır evvel, tüm insanlara yol gösteren bir kitap olan Kuran’ı vahyetmiş ve tüm insanlığı Kuran-ı Kerim’e uyarak kurtuluşa ermeye çağrısında bulunuştur. Kuran-ı Kerim vahyedildiği günden kıyamet gününe kadar, insanlığın yegane yol göstericisi olan son Hak kitap olacaktır.

Kuran-ı Kerim vahyedildiği günden bu yana her devirde yaşayan her topluluğun öğüt alabileceği, kolay ve sade bir dile sahiptir. Kuran-ı Kerim’in, edebi özelliğinin mükemmelliği, benzersiz üslup özellikleri ve içerdiği üstün hikmet, Kuran-ı Kerim’in Yüce Allah’ın vahyi olduğunun kesin kanıtlarındandır.

Kuran-ı Kerim’in Yüce Allah’ın vahyi olduğunu ispatlayan pek çok mucize içeren özelliği vardır. Bunlardan biri, ancak 20. ve 21. yüzyıl teknolojisiyle eriştiğimiz bir takım bilimsel gerçeklerin 1400 yıl önce Kuran’da bildirilmiş olmasıdır.

Elbette ki Kuran-ı Kerim bir bilim kitabı değildir. Fakat çeşitli ayet-i kerimelerde, son derece özlü ve hikmetli bir anlatım içinde aktarılan bir takım bilimsel bulgular, ancak 20. yüzyıl teknolojisi ile keşfedilmiştir. Kuran-ı Kerim’in vahyedildiği dönemde bilimsel olarak keşfedilmesi mümkün olmayan bu bilgiler, insanlara Kuran-ı Kerim Yüce Allah’ın vahyi olduğunu bir kez daha ispatlamaktadır.

Bu yazı Sn. Adnan OKTAR’ın Kuran Mucizeleri adlı eserinden faydalanarak derlenmiştir.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz!

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x