Malik-ül Mülk (Mülkün ebedi sahibi)

0 241
Bu içerik Malik-ül Mülk olan Allah ile alakalı ziyaretçiyi etki altında bırakan ve ziyaretçinin zihninde önemli etki bırakan bilgiler içermektedir. İçeriği pür dikkat okuduğunuz takdirde Yüce Allah’ın Malik-ül Mülk ismi hakkında çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
De ki: “Ey mülkün sahibi Allah’ım, dilediğine mülkü verirsin ve dilediğinden mülkü çekip-alırsın, dilediğini aziz kılar, dilediğini alçaltırsın; hayır Senin elindedir. Gerçekten Sen, herşeye güç yetirensin.” (Al-i İmran Suresi, 26)

Şu an bulunduğunuz yerden etrafınıza baktığınızda gördüğünüz herşeyin sahibi vardır. Oturduğunuz koltuk atomlardan oluşmaktadır. Bu atomların her birinin Yaratıcısı Allah’tır. Saksıda duran çiçek, Rabbimiz’in ona sağladığı imkanlarla (güneş, su vs.) büyümektedir. Pencereden görünen deniz ve içindeki tüm canlılar Allah dilediği için orada bulunmaktadır.

Ve hatta kendi bedeniniz de sizden tamamen bağımsız olarak sizi var eden Allah’ın kontrolündedir. Tüm uzuvlarınız, damarlarınız, sinir sisteminiz, hücrelerinizin her biri Rabbimiz’in ilminin ve üstün aklının eserleridir. Bu sayılanların hiçbiri sizin sahip olmayı düşünüp tasarladığınız, sonra da var ettiğiniz şeyler değildir.

Siz dünyaya gözünüzü açtığınızda hem kendi bedeninizdeki kusursuz sistemle, hem de içinde bulunduğunuz dünyayla ve hatta tüm evrenle karşılaştınız. Ancak bundan önce bunların hiçbirine sahip değildiniz ve bundan sonra da kendi iradenizle bunlara sahip olmanız mümkün değildir. Elbette bu gerçek tüm insanlar için geçerlidir. O halde her şeyin mülkü, herşeyin Yaratıcısı ve sahibi olan Allah’a aittir.

Bu açık gerçeğe rağmen insan bunları görmezden gelir ve Allah’ın apaçık varlığını göz ardı ederek elindeki herşeyin kendisine ait olduğu zannına kapılır. Tüm acizliğine rağmen kendini üstün görme yanılgısı içinde olan insan büyüklenir ve inkara kalkışır. Fakat bu inkar yalnızca kendisine zarar verir; çünkü Hz. Musa’nın söylediği gibi; “… Eğer siz ve yeryüzündekilerin tümü inkar edecek olsanız bile şüphesiz Allah hiçbir şeye muhtaç değildir, övülmüştür.” (İbrahim Suresi, 8)

malikül-mülk

Allah’ın Malik-ül Mülk İsmi İle Bağlantılı Geniş Bilgi

Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk adı, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca bir tanesidir. İnsan oğlunun Güç ve kudret sahibi Allah’ı Malik-ül Mülk ismi ile öğrenmesi ve tanıması fazlaca değerlidir. Allah’ın Malik-ül Mülk adı hakkında bilgi derinliği kazanmak ve ufuk genişliğinizi genişletmek istiyorsanız, bu websitesi gerçekten sizin için ideal bir site özelliğini barındırmaktadır. İmanlı bir insan, Yüce Allah’ın Malik-ül Mülk ismi ile ilgili bilgisini daha çok artırarak imanını daha çok güçlendirmelidir.

Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir kişinin gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı her zaman içten bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olabilmektedir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk adı ile alakalı daha çok bilgi sahibi olmanız sizi Yüce Allah’a daha çok yakınlaştıracaktır.

Kısacası; Güç ve kudret sahibi Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak yarattığı herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Allah’ın Malik-ül Mülk ismi ile ilgili daha fazla bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

ALLAH’ın İSİMLERİ

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x