Malik-ül Mülk (Mülkün ebedi sahibi)

0 230
Bu içerik Malik-ül Mülk olan Allah hakkında ziyaretçiyi etkileyen ve bilgi almak isteyen kişinin aklında önemli etki bırakan konular içermektedir. İçeriği pür dikkat incelediğiniz takdirde Allah’ın Malik-ül Mülk ismi ile ilgili çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
De ki: “Ey mülkün sahibi Allah’ım, dilediğine mülkü verirsin ve dilediğinden mülkü çekip-alırsın, dilediğini aziz kılar, dilediğini alçaltırsın; hayır Senin elindedir. Gerçekten Sen, herşeye güç yetirensin.” (Al-i İmran Suresi, 26)

Şu an bulunduğunuz yerden etrafınıza baktığınızda gördüğünüz herşeyin sahibi vardır. Oturduğunuz koltuk atomlardan oluşmaktadır. Bu atomların her birinin Yaratıcısı Allah’tır. Saksıda duran çiçek, Rabbimiz’in ona sağladığı imkanlarla (güneş, su vs.) büyümektedir. Pencereden görünen deniz ve içindeki tüm canlılar Allah dilediği için orada bulunmaktadır.

Ve hatta kendi bedeniniz de sizden tamamen bağımsız olarak sizi var eden Allah’ın kontrolündedir. Tüm uzuvlarınız, damarlarınız, sinir sisteminiz, hücrelerinizin her biri Rabbimiz’in ilminin ve üstün aklının eserleridir. Bu sayılanların hiçbiri sizin sahip olmayı düşünüp tasarladığınız, sonra da var ettiğiniz şeyler değildir.

Siz dünyaya gözünüzü açtığınızda hem kendi bedeninizdeki kusursuz sistemle, hem de içinde bulunduğunuz dünyayla ve hatta tüm evrenle karşılaştınız. Ancak bundan önce bunların hiçbirine sahip değildiniz ve bundan sonra da kendi iradenizle bunlara sahip olmanız mümkün değildir. Elbette bu gerçek tüm insanlar için geçerlidir. O halde her şeyin mülkü, herşeyin Yaratıcısı ve sahibi olan Allah’a aittir.

Bu açık gerçeğe rağmen insan bunları görmezden gelir ve Allah’ın apaçık varlığını göz ardı ederek elindeki herşeyin kendisine ait olduğu zannına kapılır. Tüm acizliğine rağmen kendini üstün görme yanılgısı içinde olan insan büyüklenir ve inkara kalkışır. Fakat bu inkar yalnızca kendisine zarar verir; çünkü Hz. Musa’nın söylediği gibi; “… Eğer siz ve yeryüzündekilerin tümü inkar edecek olsanız bile şüphesiz Allah hiçbir şeye muhtaç değildir, övülmüştür.” (İbrahim Suresi, 8)

malikül-mülk

Allah’ın Malik-ül Mülk İsmi İle Bağlantılı Kapsamlı Bilgi

Yüce Allah’ın Malik-ül Mülk ismi, Yüce Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece birisidir. İnsanların Allah’ı Malik-ül Mülk ismi ile tanıması ve tanıması fazlaca önem taşımaktadır. Allah’ın Malik-ül Mülk adı ile ilgili bilgi birikimini artırmak ve bilgi birikiminizi fazlalaştırmak istiyorsanız, bu websitesi gerçek anlamda sizin için ideal bir site özelliğini barındırmaktadır. İmanlı bir insan, Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk adı hakkında bilgisini daha fazla artırarak imani yönünü daha fazla güçlendirmelidir.

Allah’ı samimi bir şekilde düşünmeyen bir kişinin gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Yüce Allah’ı her zaman samimi bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olur. Allah’ın Malik-ül Mülk adı ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmanız sizi Allah’a daha çok yakın olmanızı sağlayacaktır.

Kısacası; Yüce Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Allah’ın Malik-ül Mülk adı ile alakalı daha çok bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Allah’inİsimleri.COM

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x