Malik-ül Mülk (Mülkün ebedi sahibi)

0 256
Bu yazı Malik-ül Mülk olan Allah ile ilgili ziyaretçiyi etki altında bırakan ve okuyucunun aklında dikkate değer etki bırakan konular içermektedir. İçeriği pür dikkat okuduğunuz takdirde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk ismi ile ilgili çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği en sona kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
De ki: “Ey mülkün sahibi Allah’ım, dilediğine mülkü verirsin ve dilediğinden mülkü çekip-alırsın, dilediğini aziz kılar, dilediğini alçaltırsın; hayır Senin elindedir. Gerçekten Sen, herşeye güç yetirensin.” (Al-i İmran Suresi, 26)

Şu an bulunduğunuz yerden etrafınıza baktığınızda gördüğünüz herşeyin sahibi vardır. Oturduğunuz koltuk atomlardan oluşmaktadır. Bu atomların her birinin Yaratıcısı Allah’tır. Saksıda duran çiçek, Rabbimiz’in ona sağladığı imkanlarla (güneş, su vs.) büyümektedir. Pencereden görünen deniz ve içindeki tüm canlılar Allah dilediği için orada bulunmaktadır.

Ve hatta kendi bedeniniz de sizden tamamen bağımsız olarak sizi var eden Allah’ın kontrolündedir. Tüm uzuvlarınız, damarlarınız, sinir sisteminiz, hücrelerinizin her biri Rabbimiz’in ilminin ve üstün aklının eserleridir. Bu sayılanların hiçbiri sizin sahip olmayı düşünüp tasarladığınız, sonra da var ettiğiniz şeyler değildir.

Siz dünyaya gözünüzü açtığınızda hem kendi bedeninizdeki kusursuz sistemle, hem de içinde bulunduğunuz dünyayla ve hatta tüm evrenle karşılaştınız. Ancak bundan önce bunların hiçbirine sahip değildiniz ve bundan sonra da kendi iradenizle bunlara sahip olmanız mümkün değildir. Elbette bu gerçek tüm insanlar için geçerlidir. O halde her şeyin mülkü, herşeyin Yaratıcısı ve sahibi olan Allah’a aittir.

Bu açık gerçeğe rağmen insan bunları görmezden gelir ve Allah’ın apaçık varlığını göz ardı ederek elindeki herşeyin kendisine ait olduğu zannına kapılır. Tüm acizliğine rağmen kendini üstün görme yanılgısı içinde olan insan büyüklenir ve inkara kalkışır. Fakat bu inkar yalnızca kendisine zarar verir; çünkü Hz. Musa’nın söylediği gibi; “… Eğer siz ve yeryüzündekilerin tümü inkar edecek olsanız bile şüphesiz Allah hiçbir şeye muhtaç değildir, övülmüştür.” (İbrahim Suresi, 8)

malikül-mülk

Allah’ın Malik-ül Mülk İsmi İle Bağlantılı Geniş Bilgi

Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk ismi, Yüce Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece birisidir. Herkesin Yüce Allah’ı Malik-ül Mülk adı ile öğrenmesi ve tanıması çok önem arz etmektedir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk adı hakkında bilgi edinmek ve bilgi birikiminizi fazlalaştırmak istiyorsanız, bu websitesi gerçekten sizin için güzel bir website özelliğini taşımaktadır. İman sahibi bir insan bir insan, Allah’ın Malik-ül Mülk adı hakkında bilgi birikimini daha fazla artırarak imani yönünü daha çok güçlendirmelidir.

Yüce Allah’ı samimi bir şekilde anmayan bir insanın gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Yüce Allah’ı her zaman samimi bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olabilmektedir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk adı ile alakalı daha çok bilgi edinmeniz sizi Allah’a daha fazla yakın olmanızı sağlayacaktır.

Kısacası; Allah, alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk adı hakkında daha fazla bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’inİsimleri.COM

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x