Malik-ül Mülk (Mülkün ebedi sahibi)

0 239
Bu içerik Malik-ül Mülk olan Allah hakkında ziyaretçiyi etki altında bırakan ve okuyucunun aklında faydalı etki bırakan bilgiler içermektedir. İçeriği pür dikkat incelediğiniz takdirde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk ismi hakkında çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
De ki: “Ey mülkün sahibi Allah’ım, dilediğine mülkü verirsin ve dilediğinden mülkü çekip-alırsın, dilediğini aziz kılar, dilediğini alçaltırsın; hayır Senin elindedir. Gerçekten Sen, herşeye güç yetirensin.” (Al-i İmran Suresi, 26)

Şu an bulunduğunuz yerden etrafınıza baktığınızda gördüğünüz herşeyin sahibi vardır. Oturduğunuz koltuk atomlardan oluşmaktadır. Bu atomların her birinin Yaratıcısı Allah’tır. Saksıda duran çiçek, Rabbimiz’in ona sağladığı imkanlarla (güneş, su vs.) büyümektedir. Pencereden görünen deniz ve içindeki tüm canlılar Allah dilediği için orada bulunmaktadır.

Ve hatta kendi bedeniniz de sizden tamamen bağımsız olarak sizi var eden Allah’ın kontrolündedir. Tüm uzuvlarınız, damarlarınız, sinir sisteminiz, hücrelerinizin her biri Rabbimiz’in ilminin ve üstün aklının eserleridir. Bu sayılanların hiçbiri sizin sahip olmayı düşünüp tasarladığınız, sonra da var ettiğiniz şeyler değildir.

Siz dünyaya gözünüzü açtığınızda hem kendi bedeninizdeki kusursuz sistemle, hem de içinde bulunduğunuz dünyayla ve hatta tüm evrenle karşılaştınız. Ancak bundan önce bunların hiçbirine sahip değildiniz ve bundan sonra da kendi iradenizle bunlara sahip olmanız mümkün değildir. Elbette bu gerçek tüm insanlar için geçerlidir. O halde her şeyin mülkü, herşeyin Yaratıcısı ve sahibi olan Allah’a aittir.

Bu açık gerçeğe rağmen insan bunları görmezden gelir ve Allah’ın apaçık varlığını göz ardı ederek elindeki herşeyin kendisine ait olduğu zannına kapılır. Tüm acizliğine rağmen kendini üstün görme yanılgısı içinde olan insan büyüklenir ve inkara kalkışır. Fakat bu inkar yalnızca kendisine zarar verir; çünkü Hz. Musa’nın söylediği gibi; “… Eğer siz ve yeryüzündekilerin tümü inkar edecek olsanız bile şüphesiz Allah hiçbir şeye muhtaç değildir, övülmüştür.” (İbrahim Suresi, 8)

malikül-mülk

Allah’ın Malik-ül Mülk İsmi İle Alakalı Geniş Bilgi

Yüce Allah’ın Malik-ül Mülk adı, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca birisidir. İnsan oğlunun Güç ve kudret sahibi Allah’ı Malik-ül Mülk adı ile tanıması ve bilmesi çok önem arz etmektedir. Yüce Allah’ın Malik-ül Mülk ismi ile alakalı bilgi birikimini artırmak ve bilgi birikiminizi genişletmek isteğindeyseniz, bu SİTE gerçekten sizin için ideal bir website özelliğini taşımaktadır. İmanlı bir insan, Yüce Allah’ın Malik-ül Mülk adı hakkında bilgi birikimini daha fazla artırarak imani yönünü daha çok güçlendirmelidir.

Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir kişinin gerçek bir şekilde mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı her zaman samimi bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olur. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Malik-ül Mülk adı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha çok yakınlaştıracaktır.

Sonuç olarak; Yüce Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak her şeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Allah’ın Malik-ül Mülk ismi ile alakalı daha fazla bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’inİsimleri.COM

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x