Mecid (Şanı büyük ve yüksek)

0 227
Bu içerik Mecid olan Allah ile ilgili ziyaretçiyi etkileyen ve bilgi edinmek isteyen kişinin aklında önemli etki bırakan bilgiler içermektedir. Yazıyı dikkatlice okuduğunuz takdirde Allah’ın Mecid ismi ile ilgili çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği en sona kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
Arşın sahibidir; Mecid (pek Yüce)dir. (Büruc Suresi, 15)

Allah’ın şanı tüm kainatta kendini apaçık delillerle göstermektedir. O’nun şanının Yüceliğini tanımayan hiçbir insan yoktur. O’nu inkar edenler, “inanmıyoruz” diyenler bile O’nun yarattıklarına şahit oldukları için aslında gücünü ve şanını tanıyıp bilirler. Ancak içlerindeki büyüklenme arzusu sebebiyle inkar ederler.

Allah’ın kainatta yarattığı muhteşem güzellikler de, kusursuz sistemler de O’nun şanına yaraşır şekildedir. Gökyüzünde tonlarca ağırlığında su taşıyan bulutlar, milyonlarca ışık yılı uzaklıkta bulunan yıldızlar, büyük bir gürültüyle ve inanılmaz bir güçle akan şelaleler, uçsuz bucaksız genişlikteki okyanuslar, zirvesi karlarla kaplı olan binlerce metre yükseklikteki dağlar, içinde birbirinden değişik renkte ve seste sayısız canlı türleri barındıran ormanlar, Allah’ın yarattığı güzelliklerden yalnızca birkaç tanesidir.

Birkaç saniyede bir şehri yerle bir eden deprem, bir anda patlayarak binlerce derecelik ısıdaki lavlarını boşaltan bir volkan, herşeyi önüne katıp götüren sel, düştüğü anda isabet ettiği yere ölüm getiren yıldırım, herşeyi yıkıp geçen bir tayfun yalnızca Allah’ın gücünün göstergelerindendir. Allah hepsini şanına yaraşır şekilde yaratmıştır.

Sayılanlar ve burada daha sayılamayan milyonlarca örnek yalnızca Allah’ın şanının büyüklüğünün evrendeki delillerindendir. Allah ayetlerde şöyle buyurmaktadır:

“Elbette, Rabbimiz’in şanı Yücedir. O, ne bir eş edinmiştir, ne de bir çocuk.” (Cin Suresi, 3)
Dediler ki: “Allah’ın emrine mi şaşıyorsun? Allah’ın rahmeti ve bereketleri sizin üzerinizdedir, ey ev halkı şüphesiz O, övülmeye layık olandır, Mecid’tir.” (Hud Suresi, 73)

mecid

Allah’ın Mecid İsmi İle Alakalı Kapsamlı Bilgi

Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mecid adı, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca bir tanesidir. İnsanların Güç ve kudret sahibi Allah’ı Mecid adı ile tanıması ve bilmesi çok önem arz etmektedir. Yüce Allah’ın Mecid ismi ile ilgili bilgi derinliği kazanmak ve bilgi birikiminizi genişletmek isteğindeyseniz, bu WEBSİTESİ gerçek anlamda sizin için güzel bir site özelliğini barındırmaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Allah’ın Mecid ismi hakkında bilgi birikimini daha çok artırarak imanını daha fazla güçlendirmelidir.

Allah’ı içten bir şekilde düşünmeyen bir insanın gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Allah’ı gün be gün içten bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olabilmektedir. Allah’ın Mecid ismi ile alakalı daha fazla bilgi sahibi olmanız sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha fazla yaklaştıracaktır.

Sonuç olarak; Yüce Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Allah’ın Mecid adı ile alakalı daha fazla bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’ın İsimleri.com

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x