Mecid (Şanı büyük ve yüksek)

0 215
Bu yazı Mecid olan Allah ile alakalı bilgi almak isteyen kişiyi etki altında bırakan ve bilgi edinmek isteyen kişinin aklında önemli etki bırakan bilgiler bulunmaktadır. Yazıyı dikkatlice incelediğiniz takdirde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mecid ismi ile alakalı çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. Yazıyı en sona kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
Arşın sahibidir; Mecid (pek Yüce)dir. (Büruc Suresi, 15)

Allah’ın şanı tüm kainatta kendini apaçık delillerle göstermektedir. O’nun şanının Yüceliğini tanımayan hiçbir insan yoktur. O’nu inkar edenler, “inanmıyoruz” diyenler bile O’nun yarattıklarına şahit oldukları için aslında gücünü ve şanını tanıyıp bilirler. Ancak içlerindeki büyüklenme arzusu sebebiyle inkar ederler.

Allah’ın kainatta yarattığı muhteşem güzellikler de, kusursuz sistemler de O’nun şanına yaraşır şekildedir. Gökyüzünde tonlarca ağırlığında su taşıyan bulutlar, milyonlarca ışık yılı uzaklıkta bulunan yıldızlar, büyük bir gürültüyle ve inanılmaz bir güçle akan şelaleler, uçsuz bucaksız genişlikteki okyanuslar, zirvesi karlarla kaplı olan binlerce metre yükseklikteki dağlar, içinde birbirinden değişik renkte ve seste sayısız canlı türleri barındıran ormanlar, Allah’ın yarattığı güzelliklerden yalnızca birkaç tanesidir.

Birkaç saniyede bir şehri yerle bir eden deprem, bir anda patlayarak binlerce derecelik ısıdaki lavlarını boşaltan bir volkan, herşeyi önüne katıp götüren sel, düştüğü anda isabet ettiği yere ölüm getiren yıldırım, herşeyi yıkıp geçen bir tayfun yalnızca Allah’ın gücünün göstergelerindendir. Allah hepsini şanına yaraşır şekilde yaratmıştır.

Sayılanlar ve burada daha sayılamayan milyonlarca örnek yalnızca Allah’ın şanının büyüklüğünün evrendeki delillerindendir. Allah ayetlerde şöyle buyurmaktadır:

“Elbette, Rabbimiz’in şanı Yücedir. O, ne bir eş edinmiştir, ne de bir çocuk.” (Cin Suresi, 3)
Dediler ki: “Allah’ın emrine mi şaşıyorsun? Allah’ın rahmeti ve bereketleri sizin üzerinizdedir, ey ev halkı şüphesiz O, övülmeye layık olandır, Mecid’tir.” (Hud Suresi, 73)

mecid

Allah’ın Mecid İsmi İle İlgili Geniş Bilgi

Allah’ın Mecid adı, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca bir tanesidir. Herkesin Güç ve kudret sahibi Allah’ı Mecid adı ile tanıması ve tanıması çok önemlidir. Yüce Allah’ın Mecid ismi ile ilgili bilgi birikimini artırmak ve ufuk genişliğinizi artırmak istiyorsanız, bu internet sitesi gerçekten sizin için ideal bir website özelliğini taşımaktadır. İmanlı bir insan, Yüce Allah’ın Mecid ismi hakkında bilgi birikimini daha fazla artırarak imani yönünü daha çok güçlendirmelidir.

Güç ve kudret sahibi Allah’ı içten bir şekilde düşünmeyen bir insanın gerçek bir şekilde mutlu olması söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Yüce Allah’ı her gün içten bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olur. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mecid adı hakkında daha çok bilgi edinmeniz sizi Yüce Allah’a daha çok yakınlaştıracaktır.

Kısacası; Yüce Allah, alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Yüce Allah’ın Mecid adı ile alakalı daha fazla bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x