Mecid (Şanı büyük ve yüksek)

0 227
Bu yazı Mecid olan Allah ile ilgili ziyaretçiyi etki altında bırakan ve ziyaretçinin aklında önemli etki bırakan bilgiler bulunmaktadır. Yazıyı pür dikkat incelediğiniz takdirde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mecid ismi hakkında çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği en sona kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
Arşın sahibidir; Mecid (pek Yüce)dir. (Büruc Suresi, 15)

Allah’ın şanı tüm kainatta kendini apaçık delillerle göstermektedir. O’nun şanının Yüceliğini tanımayan hiçbir insan yoktur. O’nu inkar edenler, “inanmıyoruz” diyenler bile O’nun yarattıklarına şahit oldukları için aslında gücünü ve şanını tanıyıp bilirler. Ancak içlerindeki büyüklenme arzusu sebebiyle inkar ederler.

Allah’ın kainatta yarattığı muhteşem güzellikler de, kusursuz sistemler de O’nun şanına yaraşır şekildedir. Gökyüzünde tonlarca ağırlığında su taşıyan bulutlar, milyonlarca ışık yılı uzaklıkta bulunan yıldızlar, büyük bir gürültüyle ve inanılmaz bir güçle akan şelaleler, uçsuz bucaksız genişlikteki okyanuslar, zirvesi karlarla kaplı olan binlerce metre yükseklikteki dağlar, içinde birbirinden değişik renkte ve seste sayısız canlı türleri barındıran ormanlar, Allah’ın yarattığı güzelliklerden yalnızca birkaç tanesidir.

Birkaç saniyede bir şehri yerle bir eden deprem, bir anda patlayarak binlerce derecelik ısıdaki lavlarını boşaltan bir volkan, herşeyi önüne katıp götüren sel, düştüğü anda isabet ettiği yere ölüm getiren yıldırım, herşeyi yıkıp geçen bir tayfun yalnızca Allah’ın gücünün göstergelerindendir. Allah hepsini şanına yaraşır şekilde yaratmıştır.

Sayılanlar ve burada daha sayılamayan milyonlarca örnek yalnızca Allah’ın şanının büyüklüğünün evrendeki delillerindendir. Allah ayetlerde şöyle buyurmaktadır:

“Elbette, Rabbimiz’in şanı Yücedir. O, ne bir eş edinmiştir, ne de bir çocuk.” (Cin Suresi, 3)
Dediler ki: “Allah’ın emrine mi şaşıyorsun? Allah’ın rahmeti ve bereketleri sizin üzerinizdedir, ey ev halkı şüphesiz O, övülmeye layık olandır, Mecid’tir.” (Hud Suresi, 73)

mecid

Allah’ın Mecid İsmi Hakkında Kapsamlı Bilgi

Yüce Allah’ın Mecid ismi, Yüce Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece bir tanesidir. İnsan oğlunun Yüce Allah’ı Mecid ismi ile tanıması ve bilmesi fazlaca önem taşımaktadır. Yüce Allah’ın Mecid ismi ile alakalı bilgi edinmek ve ufuk genişliğinizi genişletmek istiyorsanız, bu internet sitesi gerçek anlamda sizin için güzel bir website özelliğini barındırmaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Allah’ın Mecid ismi ile alakalı bilgisini daha fazla artırarak imani yönünü daha çok güçlendirmelidir.

Allah’ı samimi bir şekilde düşünmeyen bir kişinin gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Allah’ı gün be gün içten bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olur. Yüce Allah’ın Mecid ismi ile alakalı daha fazla bilgi sahibi olmanız sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha çok yaklaştıracaktır.

Kısacası; Yüce Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak yarattığı herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Allah’ın Mecid adı ile alakalı daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Allah’inİsimleri.COM

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x