Mecid (Şanı büyük ve yüksek)

0 226
Bu yazı Mecid olan Allah ile ilgili okuyucuyu etkileyen ve ziyaretçinin düşünce yapısında önemli etki bırakan bilgiler içermektedir. İçeriği dikkatlice okuduğunuz takdirde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mecid ismi hakkında çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
Arşın sahibidir; Mecid (pek Yüce)dir. (Büruc Suresi, 15)

Allah’ın şanı tüm kainatta kendini apaçık delillerle göstermektedir. O’nun şanının Yüceliğini tanımayan hiçbir insan yoktur. O’nu inkar edenler, “inanmıyoruz” diyenler bile O’nun yarattıklarına şahit oldukları için aslında gücünü ve şanını tanıyıp bilirler. Ancak içlerindeki büyüklenme arzusu sebebiyle inkar ederler.

Allah’ın kainatta yarattığı muhteşem güzellikler de, kusursuz sistemler de O’nun şanına yaraşır şekildedir. Gökyüzünde tonlarca ağırlığında su taşıyan bulutlar, milyonlarca ışık yılı uzaklıkta bulunan yıldızlar, büyük bir gürültüyle ve inanılmaz bir güçle akan şelaleler, uçsuz bucaksız genişlikteki okyanuslar, zirvesi karlarla kaplı olan binlerce metre yükseklikteki dağlar, içinde birbirinden değişik renkte ve seste sayısız canlı türleri barındıran ormanlar, Allah’ın yarattığı güzelliklerden yalnızca birkaç tanesidir.

Birkaç saniyede bir şehri yerle bir eden deprem, bir anda patlayarak binlerce derecelik ısıdaki lavlarını boşaltan bir volkan, herşeyi önüne katıp götüren sel, düştüğü anda isabet ettiği yere ölüm getiren yıldırım, herşeyi yıkıp geçen bir tayfun yalnızca Allah’ın gücünün göstergelerindendir. Allah hepsini şanına yaraşır şekilde yaratmıştır.

Sayılanlar ve burada daha sayılamayan milyonlarca örnek yalnızca Allah’ın şanının büyüklüğünün evrendeki delillerindendir. Allah ayetlerde şöyle buyurmaktadır:

“Elbette, Rabbimiz’in şanı Yücedir. O, ne bir eş edinmiştir, ne de bir çocuk.” (Cin Suresi, 3)
Dediler ki: “Allah’ın emrine mi şaşıyorsun? Allah’ın rahmeti ve bereketleri sizin üzerinizdedir, ey ev halkı şüphesiz O, övülmeye layık olandır, Mecid’tir.” (Hud Suresi, 73)

mecid

Allah’ın Mecid İsmi İle Bağlantılı Geniş Bilgi

Allah’ın Mecid adı, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca birisidir. Herkesin Güç ve kudret sahibi Allah’ı Mecid ismi ile öğrenmesi ve tanıması çok önemlidir. Allah’ın Mecid adı ile alakalı bilgi birikimini artırmak ve ufuk genişliğinizi genişletmek istiyorsanız, bu İNTERNET SİTESİ gerçekten sizin için ideal bir website özelliğini taşımaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Yüce Allah’ın Mecid ismi ile alakalı bilgi birikimini daha fazla artırarak imani yönünü daha fazla güçlendirmelidir.

Güç ve kudret sahibi Allah’ı samimi bir şekilde düşünmeyen bir kişinin gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Yüce Allah’ı her zaman samimi bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olabilmektedir. Allah’ın Mecid adı ile ilgili daha çok bilgi edinmeniz sizi Allah’a daha fazla yakınlaştıracaktır.

Kısacası; Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak her şeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Yüce Allah’ın Mecid adı hakkında daha fazla bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Allah’ın İsimleri.com

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x