Muhsi (Sonsuz da olsa, herşeyin sayısını bilen)

0 266
Bu içerik Muhsi olan Allah ile alakalı ziyaretçiyi etkileyen ve okuyucunun düşünce yapısında yararlı etki bırakan bilgiler bulunmaktadır. İçeriği dikkatlice incelediğinizde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Muhsi ismi hakkında çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. Yazıyı en sona kadar inceledikten sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞIM YAPMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
Andolsun, onların tümünü kuşatmış ve onları sayı olarak saymış bulunmaktadır. (Meryem Suresi, 94)

“O yarattığını bilmez mi?” (Mülk Suresi, 14) ayetinde bildirildiği gibi, Allah kainatta yarattığı herşeyi en ince ayrıntısına kadar bilir, tüm canlılara hakimdir. Çünkü onların her birini renklerine, biçimlerine, görünüşlerine, özelliklerine kadar Allah yaratmıştır. Yarattığı canlı varlıklarla cansızların sayısını da kesin olarak belirlemiştir. Kuşkusuz bu, insanoğlunun asla sahip olamayacağı, güç yetiremeyeceği bir ilimdir ve yalnızca alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.

Allah uzayın boşluğunda kaç tane gezegen ve kaç tane gök taşı olduğunu, yıldızların sayısını, atomun çekirdeğinin çevresinde dönen elektronların sayısını bilir. Dünyada bulunan ağaçların tümünde kaç yaprak olduğunu ve her yaprakta ne kadar atom bulunduğunu da bilir. Allah yerin içinde ve yüzeyinde kaç tane kum taneciğinin bulunduğunu, yağan yağmur damlalarının, dünyadaki tüm denizlerin dibinde yaşayan balıkların sayısını bilir. Yeryüzünde kaç milyar bitki ve hayvan çeşidinin olduğunun bilgisi de tam olarak yine Kendisi’nde gizlidir. Yeryüzünde Hz. Adem’den beri yaşayan, şu anda yaşamakta olan ve kıyamete kadar da yaşayacak olan insan sayısını da yalnızca Allah bilir…

Allah, insanların hayatları boyunca her yaptıklarını ve tüm düşündüklerini eksiksizce bilir ve din gününde bunları kendilerine haber verir. Yapılan her amel en küçük ayrıntılar bile eksik kalmaksızın din gününde ortaya getirilir. Allah bu gerçeği bir ayette şöyle haber verir:

Allah, hepsini dirilteceği gün, onlara neler yaptıklarını haber verecektir. Allah, onları (yaptıklarıyla bir bir) saymıştır; onlar ise onu unutmuşlardır. Allah, herşeye şahid olandır. (Mücadele Suresi, 6)

muhsi

Allah’ın Muhsi İsmi Hakkında Geniş Bilgi

Yüce Allah’ın Muhsi adı, Yüce Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca birisidir. İnsanların Güç ve kudret sahibi Allah’ı Muhsi ismi ile tanıması ve bilmesi fazlaca değerlidir. Yüce Allah’ın Muhsi adı hakkında bilgi birikimini artırmak ve ufuk genişliğinizi genişletmek isteğindeyseniz, bu internet sitesi gerçek anlamda sizin için ideal bir site özelliğini taşımaktadır. İmanlı bir insan, Yüce Allah’ın Muhsi ismi ile ilgili bilgi birikimini daha fazla artırarak imanını daha fazla güçlendirmelidir.

Güç ve kudret sahibi Allah’ı samimi bir şekilde düşünmeyen bir insanın gerçekten mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutluluk ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı her gün içten bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olur. Allah’ın Muhsi ismi hakkında daha çok bilgi sahibi olmanız sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha çok yaklaştıracaktır.

Sonuç olarak; Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Muhsi ismi ile ilgili daha fazla bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’ın İsimleri.com

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x