Muhsi (Sonsuz da olsa, herşeyin sayısını bilen)

0 268
Bu içerik Muhsi olan Allah ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişiyi derinden etkileyen ve okuyucunun zihninde faydalı etki bırakan bilgiler bulunmaktadır. İçeriği pür dikkat incelediğinizde Allah’ın Muhsi ismi ile ilgili çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar inceledikten sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
Andolsun, onların tümünü kuşatmış ve onları sayı olarak saymış bulunmaktadır. (Meryem Suresi, 94)

“O yarattığını bilmez mi?” (Mülk Suresi, 14) ayetinde bildirildiği gibi, Allah kainatta yarattığı herşeyi en ince ayrıntısına kadar bilir, tüm canlılara hakimdir. Çünkü onların her birini renklerine, biçimlerine, görünüşlerine, özelliklerine kadar Allah yaratmıştır. Yarattığı canlı varlıklarla cansızların sayısını da kesin olarak belirlemiştir. Kuşkusuz bu, insanoğlunun asla sahip olamayacağı, güç yetiremeyeceği bir ilimdir ve yalnızca alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.

Allah uzayın boşluğunda kaç tane gezegen ve kaç tane gök taşı olduğunu, yıldızların sayısını, atomun çekirdeğinin çevresinde dönen elektronların sayısını bilir. Dünyada bulunan ağaçların tümünde kaç yaprak olduğunu ve her yaprakta ne kadar atom bulunduğunu da bilir. Allah yerin içinde ve yüzeyinde kaç tane kum taneciğinin bulunduğunu, yağan yağmur damlalarının, dünyadaki tüm denizlerin dibinde yaşayan balıkların sayısını bilir. Yeryüzünde kaç milyar bitki ve hayvan çeşidinin olduğunun bilgisi de tam olarak yine Kendisi’nde gizlidir. Yeryüzünde Hz. Adem’den beri yaşayan, şu anda yaşamakta olan ve kıyamete kadar da yaşayacak olan insan sayısını da yalnızca Allah bilir…

Allah, insanların hayatları boyunca her yaptıklarını ve tüm düşündüklerini eksiksizce bilir ve din gününde bunları kendilerine haber verir. Yapılan her amel en küçük ayrıntılar bile eksik kalmaksızın din gününde ortaya getirilir. Allah bu gerçeği bir ayette şöyle haber verir:

Allah, hepsini dirilteceği gün, onlara neler yaptıklarını haber verecektir. Allah, onları (yaptıklarıyla bir bir) saymıştır; onlar ise onu unutmuşlardır. Allah, herşeye şahid olandır. (Mücadele Suresi, 6)

muhsi

Allah’ın Muhsi İsmi İle Alakalı Kapsamlı Bilgi

Allah’ın Muhsi adı, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca bir tanesidir. İnsan oğlunun Güç ve kudret sahibi Allah’ı Muhsi ismi ile öğrenmesi ve tanıması fazlaca değerlidir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Muhsi ismi hakkında bilgi edinmek ve bilgi birikiminizi artırmak isteğindeyseniz, bu site gerçekten sizin için ideal bir site özelliğini barındırmaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Allah’ın Muhsi ismi ile ilgili bilgisini daha fazla artırarak imani yönünü daha fazla güçlendirmelidir.

Yüce Allah’ı içten bir şekilde düşünmeyen bir kişinin gerçekten mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutluluk ancak Yüce Allah’ı her gün içten bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olabilmektedir. Yüce Allah’ın Muhsi ismi ile alakalı daha çok bilgi edinmeniz sizi Allah’a daha çok yakın olmanızı sağlayacaktır.

Kısacası; Allah, alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Yüce Allah’ın Muhsi ismi hakkında daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Allah’inİsimleri.COM

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x