Muhsi (Sonsuz da olsa, herşeyin sayısını bilen)

0 268
Bu içerik Muhsi olan Allah ile alakalı bilgi almak isteyen kişiyi etki altında bırakan ve bilgi edinmek isteyen kişinin aklında önemli etki bırakan konular bulunmaktadır. İçeriği ufkunuz açık bir şekilde okuduğunuz takdirde Yüce Allah’ın Muhsi ismi hakkında çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞIM YAPMAYI UNUTMAYIN!!!
Andolsun, onların tümünü kuşatmış ve onları sayı olarak saymış bulunmaktadır. (Meryem Suresi, 94)

“O yarattığını bilmez mi?” (Mülk Suresi, 14) ayetinde bildirildiği gibi, Allah kainatta yarattığı herşeyi en ince ayrıntısına kadar bilir, tüm canlılara hakimdir. Çünkü onların her birini renklerine, biçimlerine, görünüşlerine, özelliklerine kadar Allah yaratmıştır. Yarattığı canlı varlıklarla cansızların sayısını da kesin olarak belirlemiştir. Kuşkusuz bu, insanoğlunun asla sahip olamayacağı, güç yetiremeyeceği bir ilimdir ve yalnızca alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.

Allah uzayın boşluğunda kaç tane gezegen ve kaç tane gök taşı olduğunu, yıldızların sayısını, atomun çekirdeğinin çevresinde dönen elektronların sayısını bilir. Dünyada bulunan ağaçların tümünde kaç yaprak olduğunu ve her yaprakta ne kadar atom bulunduğunu da bilir. Allah yerin içinde ve yüzeyinde kaç tane kum taneciğinin bulunduğunu, yağan yağmur damlalarının, dünyadaki tüm denizlerin dibinde yaşayan balıkların sayısını bilir. Yeryüzünde kaç milyar bitki ve hayvan çeşidinin olduğunun bilgisi de tam olarak yine Kendisi’nde gizlidir. Yeryüzünde Hz. Adem’den beri yaşayan, şu anda yaşamakta olan ve kıyamete kadar da yaşayacak olan insan sayısını da yalnızca Allah bilir…

Allah, insanların hayatları boyunca her yaptıklarını ve tüm düşündüklerini eksiksizce bilir ve din gününde bunları kendilerine haber verir. Yapılan her amel en küçük ayrıntılar bile eksik kalmaksızın din gününde ortaya getirilir. Allah bu gerçeği bir ayette şöyle haber verir:

Allah, hepsini dirilteceği gün, onlara neler yaptıklarını haber verecektir. Allah, onları (yaptıklarıyla bir bir) saymıştır; onlar ise onu unutmuşlardır. Allah, herşeye şahid olandır. (Mücadele Suresi, 6)

muhsi

Allah’ın Muhsi İsmi İle Bağlantılı Geniş Bilgi

Yüce Allah’ın Muhsi adı, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece bir tanesidir. Herkesin Güç ve kudret sahibi Allah’ı Muhsi adı ile öğrenmesi ve bilmesi fazlaca değerlidir. Allah’ın Muhsi adı ile ilgili bilgi edinmek ve ufuk genişliğinizi fazlalaştırmak istiyorsanız, bu websitesi gerçek anlamda sizin için güzel bir site özelliğini taşımaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Yüce Allah’ın Muhsi ismi hakkında bilgi birikimini daha fazla artırarak imani yönünü daha fazla güçlendirmelidir.

Yüce Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir kişinin gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı her gün içten bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olabilmektedir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Muhsi ismi hakkında daha çok bilgi sahibi olmanız sizi Allah’a daha fazla yaklaştıracaktır.

Kısacası; Güç ve kudret sahibi Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Muhsi adı ile ilgili daha fazla bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’inİsimleri.COM

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x