Muhsi (Sonsuz da olsa, herşeyin sayısını bilen)

0 243
Bu yazı Muhsi olan Allah ile alakalı ziyaretçiyi derinden etkileyen ve okuyucunun fikir tarzında faydalı etki bırakan konular içermektedir. Yazıyı ufkunuz açık bir şekilde incelediğinizde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Muhsi ismi hakkında çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
Andolsun, onların tümünü kuşatmış ve onları sayı olarak saymış bulunmaktadır. (Meryem Suresi, 94)

“O yarattığını bilmez mi?” (Mülk Suresi, 14) ayetinde bildirildiği gibi, Allah kainatta yarattığı herşeyi en ince ayrıntısına kadar bilir, tüm canlılara hakimdir. Çünkü onların her birini renklerine, biçimlerine, görünüşlerine, özelliklerine kadar Allah yaratmıştır. Yarattığı canlı varlıklarla cansızların sayısını da kesin olarak belirlemiştir. Kuşkusuz bu, insanoğlunun asla sahip olamayacağı, güç yetiremeyeceği bir ilimdir ve yalnızca alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.

Allah uzayın boşluğunda kaç tane gezegen ve kaç tane gök taşı olduğunu, yıldızların sayısını, atomun çekirdeğinin çevresinde dönen elektronların sayısını bilir. Dünyada bulunan ağaçların tümünde kaç yaprak olduğunu ve her yaprakta ne kadar atom bulunduğunu da bilir. Allah yerin içinde ve yüzeyinde kaç tane kum taneciğinin bulunduğunu, yağan yağmur damlalarının, dünyadaki tüm denizlerin dibinde yaşayan balıkların sayısını bilir. Yeryüzünde kaç milyar bitki ve hayvan çeşidinin olduğunun bilgisi de tam olarak yine Kendisi’nde gizlidir. Yeryüzünde Hz. Adem’den beri yaşayan, şu anda yaşamakta olan ve kıyamete kadar da yaşayacak olan insan sayısını da yalnızca Allah bilir…

Allah, insanların hayatları boyunca her yaptıklarını ve tüm düşündüklerini eksiksizce bilir ve din gününde bunları kendilerine haber verir. Yapılan her amel en küçük ayrıntılar bile eksik kalmaksızın din gününde ortaya getirilir. Allah bu gerçeği bir ayette şöyle haber verir:

Allah, hepsini dirilteceği gün, onlara neler yaptıklarını haber verecektir. Allah, onları (yaptıklarıyla bir bir) saymıştır; onlar ise onu unutmuşlardır. Allah, herşeye şahid olandır. (Mücadele Suresi, 6)

muhsi

Allah’ın Muhsi İsmi İle Bağlantılı Kapsamlı Bilgi

Yüce Allah’ın Muhsi adı, Yüce Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca birisidir. İnsanların Güç ve kudret sahibi Allah’ı Muhsi adı ile tanıması ve tanıması çok önem taşımaktadır. Yüce Allah’ın Muhsi adı hakkında bilgi birikimini artırmak ve bilgi birikiminizi artırmak istiyorsanız, bu site gerçek anlamda sizin için güzel bir site özelliğini barındırmaktadır. İman sahibi bir insan, Yüce Allah’ın Muhsi ismi ile ilgili bilgisini daha çok artırarak imanını daha fazla güçlendirmelidir.

Yüce Allah’ı samimi bir şekilde düşünmeyen bir insanın gerçek bir şekilde mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutluluk ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı her gün içten bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olabilmektedir. Yüce Allah’ın Muhsi adı ile alakalı daha çok bilgi edinmeniz sizi Yüce Allah’a daha çok yakınlaştıracaktır.

Sonuç olarak; Yüce Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak her şeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Muhsi ismi ile alakalı daha çok bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Allah’ın İsimleri.com

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x