Mukmil (Kemale erdiren)

0 219
Bu yazı Mukmil olan Allah ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişiyi derinden etkileyen ve ziyaretçinin düşünce yapısında dikkate değer etki bırakan konular içermektedir. İçeriği pür dikkat incelediğinizde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil ismi hakkında çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar inceledikten sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞIM YAPMAYI UNUTMAYIN!!!
… Bugün inkara sapanlar, sizin dininizden (dininizi yıkmaktan) umut kesmişlerdir. Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam’ı seçip-beğendim. Kim ‘şiddetli bir açlıkta kaçınılmaz bir ihtiyaçla karşı karşıya kalırsa’ -günaha eğilim göstermeksizin- (bu haram saydıklarımızdan yetecek kadar yiyebilir) Çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir. (Maide Suresi, 3)

İnsanı yaratan Allah’tır ve “O, yarattığını bilmez mi? O, latif’tir; Habir’dir” (Mülk Suresi, 14) ayetiyle de vurgulandığı gibi, yarattığı kulunu en iyi tanıyan, onun istek ve ihtiyaçlarını en iyi bilendir.

Allah, kulları için belirlediği din ahlakını, fıtratlarına en uygun biçimde düzenlemiştir. Amaç, insanların sıkıntı çekmeden, fıtratlarına en uygun olan sistem içinde Allah’ı tanımaları, O’na kulluk etmeleri ve böylece gerçek kurtuluş ve mutluluğa ulaşmalarıdır.

İslam dini sonsuz akıl sahibi olan Rabbimiz’in seçip beğendiği bir dindir. Kuşkusuz dinini ve bu dinin rehberliğiyle kullarını kemale erdiren yalnızca Allah’tır.

Öyleyse sen yüzünü Allah’ı birleyen (bir hanif) olarak dine, Allah’ın o fıtratına çevir; ki insanları bunun üzerine yaratmıştır. Allah’ın yaratışı için hiç bir değiştirme yoktur. İşte dimdik ayakta duran din (budur). Ancak insanların çoğu bilmezler.’Gönülden katıksız bağlılar’ olarak, O’na yönelin ve O’ndan korkup-sakının, dosdoğru namazı kılın ve müşriklerden olmayın. (Rum Suresi, 30-31)

Mukmil

Allah’ın Mukmil İsmi İle İlgili Geniş Bilgi

Yüce Allah’ın Mukmil adı, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca birisidir. İnsan oğlunun Güç ve kudret sahibi Allah’ı Mukmil adı ile tanıması ve bilmesi fazlaca değerlidir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil adı hakkında bilgi birikimini artırmak ve ufuk genişliğinizi genişletmek isteğindeyseniz, bu internet sitesi gerçekten sizin için ideal bir website özelliğini barındırmaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Yüce Allah’ın Mukmil adı ile alakalı bilgisini daha çok artırarak imanını daha fazla güçlendirmelidir.

Allah’ı içten bir şekilde düşünmeyen bir kişinin gerçekten mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı gün be gün samimi bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olabilmektedir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil adı hakkında daha çok bilgi sahibi olmanız sizi Yüce Allah’a daha çok yakın olmanızı sağlayacaktır.

Sonuç olarak; Allah, alemlerin Rabbi olarak yarattığı herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Allah’ın Mukmil ismi ile ilgili daha fazla bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ALLAH’ın İSİMLERİ

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x