Mukmil (Kemale erdiren)

0 199
Bu içerik Mukmil olan Allah ile ilgili bilgi almak isteyen kişiyi etkileyen ve ziyaretçinin düşünce yapısında önemli etki bırakan bilgiler bulunmaktadır. İçeriği pür dikkat incelediğinizde Yüce Allah’ın Mukmil ismi ile alakalı çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar inceledikten sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞIM YAPMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
… Bugün inkara sapanlar, sizin dininizden (dininizi yıkmaktan) umut kesmişlerdir. Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam’ı seçip-beğendim. Kim ‘şiddetli bir açlıkta kaçınılmaz bir ihtiyaçla karşı karşıya kalırsa’ -günaha eğilim göstermeksizin- (bu haram saydıklarımızdan yetecek kadar yiyebilir) Çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir. (Maide Suresi, 3)

İnsanı yaratan Allah’tır ve “O, yarattığını bilmez mi? O, latif’tir; Habir’dir” (Mülk Suresi, 14) ayetiyle de vurgulandığı gibi, yarattığı kulunu en iyi tanıyan, onun istek ve ihtiyaçlarını en iyi bilendir.

Allah, kulları için belirlediği din ahlakını, fıtratlarına en uygun biçimde düzenlemiştir. Amaç, insanların sıkıntı çekmeden, fıtratlarına en uygun olan sistem içinde Allah’ı tanımaları, O’na kulluk etmeleri ve böylece gerçek kurtuluş ve mutluluğa ulaşmalarıdır.

İslam dini sonsuz akıl sahibi olan Rabbimiz’in seçip beğendiği bir dindir. Kuşkusuz dinini ve bu dinin rehberliğiyle kullarını kemale erdiren yalnızca Allah’tır.

Öyleyse sen yüzünü Allah’ı birleyen (bir hanif) olarak dine, Allah’ın o fıtratına çevir; ki insanları bunun üzerine yaratmıştır. Allah’ın yaratışı için hiç bir değiştirme yoktur. İşte dimdik ayakta duran din (budur). Ancak insanların çoğu bilmezler.’Gönülden katıksız bağlılar’ olarak, O’na yönelin ve O’ndan korkup-sakının, dosdoğru namazı kılın ve müşriklerden olmayın. (Rum Suresi, 30-31)

Mukmil

Allah’ın Mukmil İsmi Hakkında Geniş Bilgi

Yüce Allah’ın Mukmil adı, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece birisidir. İnsan oğlunun Yüce Allah’ı Mukmil adı ile tanıması ve tanıması fazlaca önem taşımaktadır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil adı ile ilgili bilgi birikimini artırmak ve bilgi birikiminizi genişletmek isteğindeyseniz, bu İNTERNET SİTESİ gerçekten sizin için ideal bir site özelliğini taşımaktadır. İmanlı bir insan, Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil adı ile alakalı bilgisini daha çok artırarak imani yönünü daha çok güçlendirmelidir.

Allah’ı samimi bir şekilde anmayan bir insanın gerçekten mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Yüce Allah’ı gün be gün samimi bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olabilmektedir. Allah’ın Mukmil ismi ile alakalı daha çok bilgi sahibi olmanız sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha çok yakınlaştıracaktır.

Kısacası; Güç ve kudret sahibi Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak yarattığı herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil adı ile ilgili daha çok bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’inİsimleri.COM

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x