Mukmil (Kemale erdiren)

0 219
Bu yazı Mukmil olan Allah ile ilgili okuyucuyu etki altında bırakan ve ziyaretçinin düşünce yapısında önemli etki bırakan konular içermektedir. İçeriği pür dikkat okuduğunuz takdirde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil ismi ile alakalı çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar inceledikten sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞIM YAPMAYI UNUTMAYIN!!!
… Bugün inkara sapanlar, sizin dininizden (dininizi yıkmaktan) umut kesmişlerdir. Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam’ı seçip-beğendim. Kim ‘şiddetli bir açlıkta kaçınılmaz bir ihtiyaçla karşı karşıya kalırsa’ -günaha eğilim göstermeksizin- (bu haram saydıklarımızdan yetecek kadar yiyebilir) Çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir. (Maide Suresi, 3)

İnsanı yaratan Allah’tır ve “O, yarattığını bilmez mi? O, latif’tir; Habir’dir” (Mülk Suresi, 14) ayetiyle de vurgulandığı gibi, yarattığı kulunu en iyi tanıyan, onun istek ve ihtiyaçlarını en iyi bilendir.

Allah, kulları için belirlediği din ahlakını, fıtratlarına en uygun biçimde düzenlemiştir. Amaç, insanların sıkıntı çekmeden, fıtratlarına en uygun olan sistem içinde Allah’ı tanımaları, O’na kulluk etmeleri ve böylece gerçek kurtuluş ve mutluluğa ulaşmalarıdır.

İslam dini sonsuz akıl sahibi olan Rabbimiz’in seçip beğendiği bir dindir. Kuşkusuz dinini ve bu dinin rehberliğiyle kullarını kemale erdiren yalnızca Allah’tır.

Öyleyse sen yüzünü Allah’ı birleyen (bir hanif) olarak dine, Allah’ın o fıtratına çevir; ki insanları bunun üzerine yaratmıştır. Allah’ın yaratışı için hiç bir değiştirme yoktur. İşte dimdik ayakta duran din (budur). Ancak insanların çoğu bilmezler.’Gönülden katıksız bağlılar’ olarak, O’na yönelin ve O’ndan korkup-sakının, dosdoğru namazı kılın ve müşriklerden olmayın. (Rum Suresi, 30-31)

Mukmil

Allah’ın Mukmil İsmi Hakkında Kapsamlı Bilgi

Yüce Allah’ın Mukmil ismi, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece bir tanesidir. İnsan oğlunun Yüce Allah’ı Mukmil ismi ile öğrenmesi ve bilmesi çok önem taşımaktadır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil ismi ile ilgili bilgi edinmek ve bilgi birikiminizi artırmak isteğindeyseniz, bu internet sitesi gerçekten sizin için ideal bir site özelliğini taşımaktadır. İman sahibi bir insan, Yüce Allah’ın Mukmil ismi ile alakalı bilgi birikimini daha çok artırarak imanını daha çok güçlendirmelidir.

Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir insanın gerçekten mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Allah’ı gün be gün içten bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olur. Allah’ın Mukmil adı hakkında daha fazla bilgi edinmeniz sizi Yüce Allah’a daha fazla yakın olmanızı sağlayacaktır.

Kısacası; Güç ve kudret sahibi Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak yarattığı herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Allah’ın Mukmil adı ile ilgili daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ALLAH’ın İSİMLERİ

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x