Mukmil (Kemale erdiren)

0 218
Bu içerik Mukmil olan Allah ile alakalı bilgi edinmek isteyen kişiyi etki altında bırakan ve ziyaretçinin aklında dikkate değer etki bırakan konular içermektedir. İçeriği dikkatlice incelediğinizde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil ismi hakkında çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar inceledikten sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
… Bugün inkara sapanlar, sizin dininizden (dininizi yıkmaktan) umut kesmişlerdir. Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam’ı seçip-beğendim. Kim ‘şiddetli bir açlıkta kaçınılmaz bir ihtiyaçla karşı karşıya kalırsa’ -günaha eğilim göstermeksizin- (bu haram saydıklarımızdan yetecek kadar yiyebilir) Çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir. (Maide Suresi, 3)

İnsanı yaratan Allah’tır ve “O, yarattığını bilmez mi? O, latif’tir; Habir’dir” (Mülk Suresi, 14) ayetiyle de vurgulandığı gibi, yarattığı kulunu en iyi tanıyan, onun istek ve ihtiyaçlarını en iyi bilendir.

Allah, kulları için belirlediği din ahlakını, fıtratlarına en uygun biçimde düzenlemiştir. Amaç, insanların sıkıntı çekmeden, fıtratlarına en uygun olan sistem içinde Allah’ı tanımaları, O’na kulluk etmeleri ve böylece gerçek kurtuluş ve mutluluğa ulaşmalarıdır.

İslam dini sonsuz akıl sahibi olan Rabbimiz’in seçip beğendiği bir dindir. Kuşkusuz dinini ve bu dinin rehberliğiyle kullarını kemale erdiren yalnızca Allah’tır.

Öyleyse sen yüzünü Allah’ı birleyen (bir hanif) olarak dine, Allah’ın o fıtratına çevir; ki insanları bunun üzerine yaratmıştır. Allah’ın yaratışı için hiç bir değiştirme yoktur. İşte dimdik ayakta duran din (budur). Ancak insanların çoğu bilmezler.’Gönülden katıksız bağlılar’ olarak, O’na yönelin ve O’ndan korkup-sakının, dosdoğru namazı kılın ve müşriklerden olmayın. (Rum Suresi, 30-31)

Mukmil

Allah’ın Mukmil İsmi İle Alakalı Kapsamlı Bilgi

Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil ismi, Yüce Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca birisidir. İnsan oğlunun Allah’ı Mukmil ismi ile tanıması ve bilmesi çok önem taşımaktadır. Allah’ın Mukmil adı ile ilgili bilgi derinliği kazanmak ve bilgi birikiminizi artırmak istiyorsanız, bu WEBSİTESİ gerçek anlamda sizin için güzel bir website özelliğini taşımaktadır. İman sahibi bir insan, Allah’ın Mukmil ismi ile alakalı bilgisini daha çok artırarak imanını daha fazla güçlendirmelidir.

Güç ve kudret sahibi Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir kişinin gerçek bir şekilde mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutluluk ancak Yüce Allah’ı her zaman içten bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olur. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Mukmil adı hakkında daha fazla bilgi edinmeniz sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha fazla yaklaştıracaktır.

Kısacası; Allah, alemlerin Rabbi olarak yarattığı herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Allah’ın Mukmil adı hakkında daha çok bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’ın İsimleri.com

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x