Müzekki (Her Türlü Kusur ve Ayıptan Temizleyen)

0 212
Bu yazı Müzekki olan Allah ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişiyi etki altında bırakan ve ziyaretçinin aklında faydalı etki bırakan bilgiler içermektedir. İçeriği dikkatlice okuduğunuz takdirde Yüce Allah’ın Müzekki ismi ile ilgili çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği en sona kadar okuduktan sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
Kendilerini (övgüyle) temize çıkaranları görmedin mi? Hayır; Allah, dilediğini temizleyip yüceltir. Onlar, ‘bir hurma çekirdeğindeki iplikçik kadar’ bile haksızlığa uğratılmazlar. (Nisa Suresi, 49)

Hatasızlık, kusursuzluk yalnız Allah’a mahsustur. İnsan ise unutabilir, yanılabilir, gaflete düşüp hata yapabilir. Bu durum insanın her konuda aciz olduğunun ve herşeyde Allah’a muhtaç olduğunun bir göstergesidir. Mümine düşen, hata ve günahını fark ettiğinde hemen pişmanlık duyup vazgeçmek, tevbe ederek aynı günahı tekrar işlememeye özen göstermektir. Yoksa kendini hatasız, günahsız göstermek, temize çıkarmak değil… Zira böyle yapmak başlı başına bir hatadır. Bir ayette şöyle buyrulur:

Ki onlar, ufak tefek günahlar dışında, günahın büyük olanından ve çirkin utanmazlıklardan kaçınırlar. Şüphesiz senin Rabbin, mağfireti geniş olandır. O, sizi daha iyi bilendir; hem sizi topraktan inşa ettiği (yarattığı) ve siz daha annelerinizin karnında cenin halinde bulunduğunuz zaman da. Öyleyse kendinizi temize çıkarıp-durmayın. O, sakınanı daha iyi bilendir. (Necm Suresi, 32)

Samimi bir mümin hatalarının, aczinin bilincindedir, bu yüzden sürekli olarak Allah’tan bağışlanma diler. Allah’ın rahmetini ve rızasını umar. Allah da onun kusurlarını örter, günahlarını bağışlar, gerçek manada temizleyip arındırır, üstün bir konuma yükseltir.

müzekki

Allah’ın Müzekki İsmi Hakkında Kapsamlı Bilgi

Yüce Allah’ın Müzekki ismi, Yüce Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca birisidir. Herkesin Güç ve kudret sahibi Allah’ı Müzekki adı ile öğrenmesi ve bilmesi çok değerlidir. Yüce Allah’ın Müzekki adı ile alakalı bilgi birikimini artırmak ve bilgi birikiminizi fazlalaştırmak istiyorsanız, bu websitesi gerçek anlamda sizin için güzel bir site özelliğini taşımaktadır. İmanlı bir insan, Yüce Allah’ın Müzekki ismi hakkında bilgi birikimini daha çok artırarak imanını daha çok güçlendirmelidir.

Allah’ı samimi bir şekilde anmayan bir kişinin gerçekten mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Yüce Allah’ı her gün içten bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olur. Yüce Allah’ın Müzekki adı ile alakalı daha fazla bilgi sahibi olmanız sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha fazla yakın olmanızı sağlayacaktır.

Kısacası; Yüce Allah, alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Allah’ın Müzekki ismi ile ilgili daha fazla bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Allah’ın İsimleri.com

 

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x