Ozon Tabakası

0 171

“Ozon” kelimesi Arapça’da, Türkçe’de ve diğer tüm yabancı dillerde hemen hemen aynı şekilde okunup yazılmaktadır. Ozon kelimesini oluşturan harfler, Cin Suresi’nin 6. ayetinde yan yana geçmektedir. Üstelik bu ayetten sonraki ayetlerde ise, gökyüzünün “koruyucu” özelliğine dikkat çekilmektedir:

Doğrusu Biz göğü yokladık; fakat onu güçlü koruyucular ve şihablarla (parlak yıldızlarla) kaplı (doldurulmuş) bulduk. (Cin Suresi, 8)

Ayette gökyüzü ile ilgili tarif edilen “koruyucu”luk, atmosferin ozon tabakası ile çok örtüşen bir açıklamadır. Çünkü ozon, gökyüzündeki koruyucu tabakadır ve Dünya’yı tehlikeli güneş ışınlarından korumaktadır.

Ozon kelimesini oluşturan harflerin yan yana gelmesi, üstelik de ardından gelen ayette gökyüzünün “koruyucu” özelliğinden bahsedilmesi tesadüflerle açıklanamaz. Bu Rabbimiz’in Kuran’da yarattığı mucizelerden biridir.

 

Ozon Tabakası Mucizesi Hakkında Okumanız Gereken Genel Bilgi

Yüce Allah, içinde bulunduğumuz yıldan 14 yüzyıl evvel, tüm insanlara doğru yola ileten bir kitap olan Kuran-ı Kerim’i indirmiş ve tüm insanlığı Kuran’a uyarak kurtuluşa ermeye çağrısında bulunuştur. Kuran indirildiği günden kıyamet gününe kadar, insanlığın tek yol göstericisi olan son Hak kitap olacaktır.

Kuran indirildiği günden bu yana her devirde yaşayan her insanın öğüt alabileceği, kolay ve anlaşılır bir dile sahiptir. Kuran-ı Kerim’in, edebi özelliğinin muhteşem oluşu, benzersiz üslup özellikleri ve içinde barındırdığı üstün hikmet, Kuran-ı Kerim’in Allah’ın sözü olduğunun gerçek delillerindendir.

Kuran-ı Kerim’in Allah’ın sözü olduğunu kanıtlayan çok fazla mucizevi özelliği vardır. Bunlardan biri, ancak 20. ve 21. yüzyıl teknolojisiyle eriştiğimiz bir takım bilimsel gerçeklerin 1400 sene önce Kuran’da belirtilmiş olmasıdır.

Elbette ki Kuran bir bilim kitabı değildir. Fakat bazı ayetlerinde, ciddi derecede özlü ve hikmetli bir anlatım içinde aktarılan bir takım bilimsel bulgular, ancak 20. yüzyıl teknolojisi ile ortaya çıkarılmıştır. Kuran-ı Kerim’in vahyedildiği dönemde bilimsel olarak keşfedilmesi imkansız olan bu bilgiler, insanlara Kuran Allah’ın sözü olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır.

Bu yazı Sn. Adnan OKTAR’ın Kuran Mucizeleri isimli kitabından faydalanarak derlenmiştir.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz!

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x