Vedud (İyi kullarını seven)

0 281
Bu içerik Vedud olan Allah ile alakalı ziyaretçiyi etkileyen ve bilgi almak isteyen kişinin fikir tarzında dikkate değer etki bırakan konular bulunmaktadır. İçeriği ufkunuz açık bir şekilde incelediğinizde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vedud ismi ile ilgili çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar inceledikten sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
O, çok bağışlayandır, çok sevendir. (Büruc Suresi, 14)

Allah insanları Kendisi’ne kulluk etmeleri için yaratmıştır. Fakat buna rağmen kimisi Allah’ı inkar eder, kimisi de ölene kadar içten bir samimiyetle O’na sadık kalır. Allah, Kendisi’ne vefa gösteren kullarına çok yakındır, dua ettikleri zaman onları işitir ve icabet eder, bir zorlukla karşılaştıklarında daima onların yanındadır. Allah iman edenleri hayatlarının her döneminde yardımıyla destekler.

Bir insanın dünya hayatında kazanabileceği en büyük nimetlerden biri olan Allah’ın dostluğudur. Allah’ın sevdiği kulları son derece şerefli ve seçkin bir yaşantı sürdürürler. Böyle insanlar her zaman hayranlık ve takdir kazanabilecek üstün bir ahlaka sahip olurlar.

Allah sevgili kullarını Kendi rahmeti içine sokar, onların cennete girmelerine izin verir. Peygamberler ve salih müminler Allah’ın sevgisini kazanmış çok değerli insanlardır. Onlar da Allah’ı çok severler ve yalnızca O’nun hoşnutluğunu kazanmak için yaşamlarının sürdürürler. Şüphesiz Allah’ın bir insanı sevmesi ve onu dost edinmesi insana verilebilecek en büyük nimetlerden biridir.

Rabbiniz’den bağışlanma dileyin, sonra O’na tevbe edin. Gerçekten benim Rabbim, esirgeyendir, sevendir. (Hud Suresi, 90)

vedud

Allah’ın Vedud İsmi Hakkında Kapsamlı Bilgi

Yüce Allah’ın Vedud ismi, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece birisidir. İnsanların Güç ve kudret sahibi Allah’ı Vedud ismi ile öğrenmesi ve bilmesi çok değerlidir. Yüce Allah’ın Vedud adı ile alakalı bilgi birikimini artırmak ve ufuk genişliğinizi artırmak istiyorsanız, bu İNTERNET SİTESİ gerçekten sizin için ideal bir website özelliğini taşımaktadır. İman sahibi bir insan, Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vedud adı hakkında bilgisini daha fazla artırarak imanını daha çok güçlendirmelidir.

Yüce Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir kişinin gerçek bir şekilde mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutluluk ancak Allah’ı gün be gün içten bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olabilmektedir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vedud ismi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha fazla yaklaştıracaktır.

Sonuç olarak; Güç ve kudret sahibi Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak her şeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Yüce Allah’ın Vedud ismi hakkında daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x