Vedud (İyi kullarını seven)

0 264
Bu içerik Vedud olan Allah ile ilgili okuyucuyu derinden etkileyen ve ziyaretçinin zihninde dikkate değer etki bırakan bilgiler içermektedir. İçeriği dikkatlice incelediğinizde Yüce Allah’ın Vedud ismi ile alakalı çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği en sona kadar inceledikten sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞIM YAPMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
O, çok bağışlayandır, çok sevendir. (Büruc Suresi, 14)

Allah insanları Kendisi’ne kulluk etmeleri için yaratmıştır. Fakat buna rağmen kimisi Allah’ı inkar eder, kimisi de ölene kadar içten bir samimiyetle O’na sadık kalır. Allah, Kendisi’ne vefa gösteren kullarına çok yakındır, dua ettikleri zaman onları işitir ve icabet eder, bir zorlukla karşılaştıklarında daima onların yanındadır. Allah iman edenleri hayatlarının her döneminde yardımıyla destekler.

Bir insanın dünya hayatında kazanabileceği en büyük nimetlerden biri olan Allah’ın dostluğudur. Allah’ın sevdiği kulları son derece şerefli ve seçkin bir yaşantı sürdürürler. Böyle insanlar her zaman hayranlık ve takdir kazanabilecek üstün bir ahlaka sahip olurlar.

Allah sevgili kullarını Kendi rahmeti içine sokar, onların cennete girmelerine izin verir. Peygamberler ve salih müminler Allah’ın sevgisini kazanmış çok değerli insanlardır. Onlar da Allah’ı çok severler ve yalnızca O’nun hoşnutluğunu kazanmak için yaşamlarının sürdürürler. Şüphesiz Allah’ın bir insanı sevmesi ve onu dost edinmesi insana verilebilecek en büyük nimetlerden biridir.

Rabbiniz’den bağışlanma dileyin, sonra O’na tevbe edin. Gerçekten benim Rabbim, esirgeyendir, sevendir. (Hud Suresi, 90)

vedud

Allah’ın Vedud İsmi Hakkında Kapsamlı Bilgi

Allah’ın Vedud ismi, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca bir tanesidir. İnsanların Güç ve kudret sahibi Allah’ı Vedud ismi ile tanıması ve tanıması çok önemlidir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vedud ismi ile alakalı bilgi birikimini artırmak ve ufuk genişliğinizi fazlalaştırmak istiyorsanız, bu internet sitesi gerçekten sizin için güzel bir website özelliğini barındırmaktadır. İmanlı bir insan, Allah’ın Vedud adı ile alakalı bilgi birikimini daha çok artırarak imanını daha fazla güçlendirmelidir.

Allah’ı samimi bir şekilde düşünmeyen bir kişinin gerçek bir şekilde mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı gün be gün içten bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olur. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vedud adı ile alakalı daha fazla bilgi sahibi olmanız sizi Yüce Allah’a daha fazla yakın olmanızı sağlayacaktır.

Kısacası; Yüce Allah, alemlerin Rabbi olarak yarattığı herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Yüce Allah’ın Vedud adı ile alakalı daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x