Vedud (İyi kullarını seven)

0 289
Bu yazı Vedud olan Allah ile ilgili okuyucuyu etki altında bırakan ve bilgi almak isteyen kişinin fikir tarzında önemli etki bırakan bilgiler bulunmaktadır. İçeriği ufkunuz açık bir şekilde okuduğunuz takdirde Allah’ın Vedud ismi hakkında çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği en sona kadar okuduktan sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞIM YAPMAYI UNUTMAYIN!!!
O, çok bağışlayandır, çok sevendir. (Büruc Suresi, 14)

Allah insanları Kendisi’ne kulluk etmeleri için yaratmıştır. Fakat buna rağmen kimisi Allah’ı inkar eder, kimisi de ölene kadar içten bir samimiyetle O’na sadık kalır. Allah, Kendisi’ne vefa gösteren kullarına çok yakındır, dua ettikleri zaman onları işitir ve icabet eder, bir zorlukla karşılaştıklarında daima onların yanındadır. Allah iman edenleri hayatlarının her döneminde yardımıyla destekler.

Bir insanın dünya hayatında kazanabileceği en büyük nimetlerden biri olan Allah’ın dostluğudur. Allah’ın sevdiği kulları son derece şerefli ve seçkin bir yaşantı sürdürürler. Böyle insanlar her zaman hayranlık ve takdir kazanabilecek üstün bir ahlaka sahip olurlar.

Allah sevgili kullarını Kendi rahmeti içine sokar, onların cennete girmelerine izin verir. Peygamberler ve salih müminler Allah’ın sevgisini kazanmış çok değerli insanlardır. Onlar da Allah’ı çok severler ve yalnızca O’nun hoşnutluğunu kazanmak için yaşamlarının sürdürürler. Şüphesiz Allah’ın bir insanı sevmesi ve onu dost edinmesi insana verilebilecek en büyük nimetlerden biridir.

Rabbiniz’den bağışlanma dileyin, sonra O’na tevbe edin. Gerçekten benim Rabbim, esirgeyendir, sevendir. (Hud Suresi, 90)

vedud

Allah’ın Vedud İsmi İle İlgili Geniş Bilgi

Yüce Allah’ın Vedud adı, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece birisidir. Herkesin Yüce Allah’ı Vedud adı ile öğrenmesi ve tanıması çok önem arz etmektedir. Yüce Allah’ın Vedud ismi ile alakalı bilgi derinliği kazanmak ve bilgi birikiminizi fazlalaştırmak isteğindeyseniz, bu İNTERNET SİTESİ gerçekten sizin için ideal bir site özelliğini barındırmaktadır. İmanlı bir insan, Allah’ın Vedud adı ile alakalı bilgi birikimini daha çok artırarak imani yönünü daha çok güçlendirmelidir.

Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir kişinin gerçek bir şekilde mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı her gün içten bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olur. Allah’ın Vedud ismi ile ilgili daha fazla bilgi edinmeniz sizi Güç ve kudret sahibi Allah’a daha fazla yakın olmanızı sağlayacaktır.

Sonuç olarak; Yüce Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Yüce Allah’ın Vedud adı hakkında daha fazla bilgi öğrenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x