Vedud (İyi kullarını seven)

0 288
Bu içerik Vedud olan Allah hakkında bilgi edinmek isteyen kişiyi derinden etkileyen ve ziyaretçinin fikir tarzında dikkate değer etki bırakan konular içermektedir. Yazıyı dikkatlice incelediğinizde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vedud ismi ile alakalı çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği en sona kadar inceledikten sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
O, çok bağışlayandır, çok sevendir. (Büruc Suresi, 14)

Allah insanları Kendisi’ne kulluk etmeleri için yaratmıştır. Fakat buna rağmen kimisi Allah’ı inkar eder, kimisi de ölene kadar içten bir samimiyetle O’na sadık kalır. Allah, Kendisi’ne vefa gösteren kullarına çok yakındır, dua ettikleri zaman onları işitir ve icabet eder, bir zorlukla karşılaştıklarında daima onların yanındadır. Allah iman edenleri hayatlarının her döneminde yardımıyla destekler.

Bir insanın dünya hayatında kazanabileceği en büyük nimetlerden biri olan Allah’ın dostluğudur. Allah’ın sevdiği kulları son derece şerefli ve seçkin bir yaşantı sürdürürler. Böyle insanlar her zaman hayranlık ve takdir kazanabilecek üstün bir ahlaka sahip olurlar.

Allah sevgili kullarını Kendi rahmeti içine sokar, onların cennete girmelerine izin verir. Peygamberler ve salih müminler Allah’ın sevgisini kazanmış çok değerli insanlardır. Onlar da Allah’ı çok severler ve yalnızca O’nun hoşnutluğunu kazanmak için yaşamlarının sürdürürler. Şüphesiz Allah’ın bir insanı sevmesi ve onu dost edinmesi insana verilebilecek en büyük nimetlerden biridir.

Rabbiniz’den bağışlanma dileyin, sonra O’na tevbe edin. Gerçekten benim Rabbim, esirgeyendir, sevendir. (Hud Suresi, 90)

vedud

Allah’ın Vedud İsmi Hakkında Geniş Bilgi

Allah’ın Vedud ismi, Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece bir tanesidir. İnsan oğlunun Yüce Allah’ı Vedud ismi ile tanıması ve tanıması çok değerlidir. Allah’ın Vedud ismi hakkında bilgi birikimini artırmak ve ufuk genişliğinizi genişletmek isteğindeyseniz, bu site gerçekten sizin için ideal bir website özelliğini barındırmaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Allah’ın Vedud adı ile ilgili bilgi birikimini daha çok artırarak imanını daha fazla güçlendirmelidir.

Yüce Allah’ı içten bir şekilde düşünmeyen bir insanın gerçekten mutlu olması söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı gün be gün samimi bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olabilmektedir. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vedud ismi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız sizi Yüce Allah’a daha fazla yakınlaştıracaktır.

Kısacası; Yüce Allah, alemlerin Rabbi olarak yarattığı herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Allah’ın Vedud adı ile alakalı daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x