Vehhab (Bağışı çok olan, karşılıksız armağan eden)

0 194
Bu yazı Vehhab olan Allah ile alakalı bilgi almak isteyen kişiyi etki altında bırakan ve okuyucunun aklında yararlı etki bırakan konular bulunmaktadır. Yazıyı ufkunuz açık bir şekilde incelediğinizde Allah’ın Vehhab ismi ile alakalı çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği en sona kadar inceledikten sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
Yoksa, güçlü ve üstün olan, karşılıksız bağışlayan Rabbinin hazineleri onların yanında mıdır? (Sad Suresi, 9)

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Allah müminlere cennette sonsuz bir mutluluk vaat etmiş ve bu sonsuz mutluluğu dünya hayatları sırasında da başlatmıştır. Salih kullarını dünyada da güzel bir hayatla yaşatacağını vaat etmiştir. Bu yüzden samimi müminlerin Rabbimizden isteyecekleri hiçbir şeyin sınırı yoktur. Müminler, kendilerini Allah’a yaklaştıracak, O’nu anmalarını, O’na şükretmelerini sağlayacak herşeyi sınırsız olarak isteyebilirler. Elbette Allah bu isteklere dilediği şekilde icabet eder ve müminler için Rabbimiz’in icabeti her zaman en hayırlı şekilde olur. Bu konuda Kuran’da verilen bir örnek Hz. Süleyman’ın duasıdır. Bir ayette Hz. Süleyman’ın ‘gerçekten ben mal sevgisini Allah’ı zikretmekten dolayı tercih ettim’ (Sad Suresi, 32) dediği ve daha sonra başka bir ayette şöyle dua ettiği bildirilmiştir:

Rabbim, beni bağışla ve benden sonra hiç kimseye nasib olmayan bir mülkü bana armağan et. Şüphesiz Sen, karşılıksız armağan edensin. (Sad Suresi, 35)

Yukarıdaki ayette görüldüğü gibi Hz. Süleyman Allah’tan ‘hiç kimseye nasip olmayan bir mülk’ istemiş ve Rabbimiz’i ‘Vehhab’ sıfatı ile anmıştır. Çünkü bilmektedir ki, Allah samimi kullarına dünyada ve ahirette karşılıksız olarak armağan eden, işledikleri salih amellerin karşılığını kat kat artırandır. Bir ayette şöyle buyrulur:

Rabbimiz, bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma ve Katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz, bağışı en çok olan Sensin Sen. (Al-i İmran Suresi, 8)

vehhab

Allah’ın Vehhab İsmi İle Bağlantılı Geniş Bilgi

Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab adı, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden yalnızca bir tanesidir. Herkesin Yüce Allah’ı Vehhab adı ile öğrenmesi ve tanıması çok önem arz etmektedir. Allah’ın Vehhab ismi hakkında bilgi birikimini artırmak ve bilgi birikiminizi fazlalaştırmak istiyorsanız, bu internet sitesi gerçekten sizin için güzel bir website özelliğini taşımaktadır. İman sahibi bir insan, Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab adı ile ilgili bilgisini daha fazla artırarak imanını daha fazla güçlendirmelidir.

Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir insanın gerçekten mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı her gün samimi bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olur. Yüce Allah’ın Vehhab adı ile ilgili daha çok bilgi sahibi olmanız sizi Yüce Allah’a daha çok yaklaştıracaktır.

Kısacası; Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab ismi ile ilgili daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x