Vehhab (Bağışı çok olan, karşılıksız armağan eden)

0 207
Bu yazı Vehhab olan Allah ile alakalı bilgi almak isteyen kişiyi etkileyen ve ziyaretçinin düşünce yapısında önemli etki bırakan konular bulunmaktadır. İçeriği pür dikkat okuduğunuz takdirde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab ismi ile alakalı çok faydalı bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya üzerinden PAYLAŞIM YAPMAYI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN!!!
Yoksa, güçlü ve üstün olan, karşılıksız bağışlayan Rabbinin hazineleri onların yanında mıdır? (Sad Suresi, 9)

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Allah müminlere cennette sonsuz bir mutluluk vaat etmiş ve bu sonsuz mutluluğu dünya hayatları sırasında da başlatmıştır. Salih kullarını dünyada da güzel bir hayatla yaşatacağını vaat etmiştir. Bu yüzden samimi müminlerin Rabbimizden isteyecekleri hiçbir şeyin sınırı yoktur. Müminler, kendilerini Allah’a yaklaştıracak, O’nu anmalarını, O’na şükretmelerini sağlayacak herşeyi sınırsız olarak isteyebilirler. Elbette Allah bu isteklere dilediği şekilde icabet eder ve müminler için Rabbimiz’in icabeti her zaman en hayırlı şekilde olur. Bu konuda Kuran’da verilen bir örnek Hz. Süleyman’ın duasıdır. Bir ayette Hz. Süleyman’ın ‘gerçekten ben mal sevgisini Allah’ı zikretmekten dolayı tercih ettim’ (Sad Suresi, 32) dediği ve daha sonra başka bir ayette şöyle dua ettiği bildirilmiştir:

Rabbim, beni bağışla ve benden sonra hiç kimseye nasib olmayan bir mülkü bana armağan et. Şüphesiz Sen, karşılıksız armağan edensin. (Sad Suresi, 35)

Yukarıdaki ayette görüldüğü gibi Hz. Süleyman Allah’tan ‘hiç kimseye nasip olmayan bir mülk’ istemiş ve Rabbimiz’i ‘Vehhab’ sıfatı ile anmıştır. Çünkü bilmektedir ki, Allah samimi kullarına dünyada ve ahirette karşılıksız olarak armağan eden, işledikleri salih amellerin karşılığını kat kat artırandır. Bir ayette şöyle buyrulur:

Rabbimiz, bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma ve Katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz, bağışı en çok olan Sensin Sen. (Al-i İmran Suresi, 8)

vehhab

Allah’ın Vehhab İsmi İle Alakalı Kapsamlı Bilgi

Yüce Allah’ın Vehhab ismi, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece bir tanesidir. İnsan oğlunun Allah’ı Vehhab adı ile tanıması ve bilmesi çok önemlidir. Yüce Allah’ın Vehhab adı hakkında bilgi birikimini artırmak ve ufuk genişliğinizi fazlalaştırmak istiyorsanız, bu websitesi gerçek anlamda sizin için ideal bir website özelliğini taşımaktadır. İman anlamında yeni bir şeyler öğrenen bir insan, Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab ismi ile alakalı bilgi birikimini daha çok artırarak imani yönünü daha fazla güçlendirmelidir.

Güç ve kudret sahibi Allah’ı içten bir şekilde anmayan bir kişinin gerçek bir şekilde mutlu olması söz konusu değildir. Mutluluk ancak Yüce Allah’ı gün be gün samimi bir şekilde anmak ve O’na şükretmek ile mümkün olur. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab ismi ile alakalı daha çok bilgi edinmeniz sizi Allah’a daha çok yakın olmanızı sağlayacaktır.

Kısacası; Güç ve kudret sahibi Allah, alemlerin Rabbi olarak herşeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kuşatmıştır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab ismi ile alakalı daha fazla bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x