Vehhab (Bağışı çok olan, karşılıksız armağan eden)

0 207
Bu içerik Vehhab olan Allah ile alakalı bilgi edinmek isteyen kişiyi etki altında bırakan ve ziyaretçinin düşünce yapısında yararlı etki bırakan konular içermektedir. Yazıyı ufkunuz açık bir şekilde incelediğinizde Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab ismi ile ilgili çok önemli bilgiler edinmiş olacaksınız. İçeriği sonuna kadar okuduktan sonra sosyal medya platformları üzerinden PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!!!
Yoksa, güçlü ve üstün olan, karşılıksız bağışlayan Rabbinin hazineleri onların yanında mıdır? (Sad Suresi, 9)

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Allah müminlere cennette sonsuz bir mutluluk vaat etmiş ve bu sonsuz mutluluğu dünya hayatları sırasında da başlatmıştır. Salih kullarını dünyada da güzel bir hayatla yaşatacağını vaat etmiştir. Bu yüzden samimi müminlerin Rabbimizden isteyecekleri hiçbir şeyin sınırı yoktur. Müminler, kendilerini Allah’a yaklaştıracak, O’nu anmalarını, O’na şükretmelerini sağlayacak herşeyi sınırsız olarak isteyebilirler. Elbette Allah bu isteklere dilediği şekilde icabet eder ve müminler için Rabbimiz’in icabeti her zaman en hayırlı şekilde olur. Bu konuda Kuran’da verilen bir örnek Hz. Süleyman’ın duasıdır. Bir ayette Hz. Süleyman’ın ‘gerçekten ben mal sevgisini Allah’ı zikretmekten dolayı tercih ettim’ (Sad Suresi, 32) dediği ve daha sonra başka bir ayette şöyle dua ettiği bildirilmiştir:

Rabbim, beni bağışla ve benden sonra hiç kimseye nasib olmayan bir mülkü bana armağan et. Şüphesiz Sen, karşılıksız armağan edensin. (Sad Suresi, 35)

Yukarıdaki ayette görüldüğü gibi Hz. Süleyman Allah’tan ‘hiç kimseye nasip olmayan bir mülk’ istemiş ve Rabbimiz’i ‘Vehhab’ sıfatı ile anmıştır. Çünkü bilmektedir ki, Allah samimi kullarına dünyada ve ahirette karşılıksız olarak armağan eden, işledikleri salih amellerin karşılığını kat kat artırandır. Bir ayette şöyle buyrulur:

Rabbimiz, bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma ve Katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz, bağışı en çok olan Sensin Sen. (Al-i İmran Suresi, 8)

vehhab

Allah’ın Vehhab İsmi İle Alakalı Kapsamlı Bilgi

Yüce Allah’ın Vehhab adı, Güç ve kudret sahibi Allah’ın sahip olduğu sonsuz sıfatlar içerisinden sadece birisidir. Herkesin Güç ve kudret sahibi Allah’ı Vehhab adı ile öğrenmesi ve bilmesi fazlaca önem taşımaktadır. Güç ve kudret sahibi Allah’ın Vehhab ismi ile alakalı bilgi edinmek ve ufuk genişliğinizi genişletmek isteğindeyseniz, bu site gerçek anlamda sizin için ideal bir site özelliğini barındırmaktadır. İman sahibi bir insan, Allah’ın Vehhab adı ile alakalı bilgi birikimini daha fazla artırarak imanını daha çok güçlendirmelidir.

Yüce Allah’ı samimi bir şekilde düşünmeyen bir kişinin gerçek bir şekilde mutlu olabilmesi söz konusu değildir. Mutlu olmak ancak Güç ve kudret sahibi Allah’ı gün be gün samimi bir şekilde anmak ve O’na teşekkür etmek ile mümkün olur. Allah’ın Vehhab adı hakkında daha çok bilgi edinmeniz sizi Allah’a daha fazla yakınlaştıracaktır.

Kısacası; Allah, tüm alemlerin Rabbi olarak her şeyi sonsuz sevgisi ve sonsuz rahmeti ile kapsamıştır. Yüce Allah’ın Vehhab adı hakkında daha çok bilgi ile bilgilenerek, bu rahmete sonsuza kadar kavuşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

ALLAH’ın İSİMLERİ

Son Paylaşımlardan Haberiniz Olsun!

Allah'ın ismi ve şanı çok yücedir. Allah'ı daha iyi tanımak ve Allah'ı sürekli aklınızda tutmak için sitemize abone olun! 

Bunları da beğenebilirsin Diğer İçeriklere de Bak!

Yorum Yap

Abone olup en son güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

x
x